Ragnhildgade 1 Kbh NV



Kontakt

 

 

 

 

 

KOMMENDE ARRANGEMENTER (tidligere arrangementer)

d. 27. maj kl 20 gratis entré
Working Group for Sound in the Expanded Field præsenterer
Max and Maryanne Weeknight: Max Neuhaus' Radio Net Seen and Heard

d. 28. maj kl 20 entré 50kr
Kim præsenterer
Ricardo Donoso
Mischa Pavlovski
Menthol

d. 29. maj kl 20 entré 50kr
Rannva præsenterer
Ø
Mythic Sunship
Shulgin Tonic
Bedroom Dancer

d. 30. maj kl 23 entré 50kr
Klaus præsenterer
KLAUS BOSS (Click Festival/Superhoe) 
WIDELL (O.P.P.)
DJ MEGA BUBBLE X (UK/DK)

d. 31. maj kl 19 gratis entré
Working Group for Sound in the Expanded Field præsenterer
Listening Through (Copenhagen Harbour)
Listening Through (Bosporus) Listening Session

d. 5. juni kl 18 entré 50kr
RPT fest præsenterert: RPT party edition XIX
https://www.facebook.com/events/886909261370400/
Jolly Koala (Copenhagen-London/DK/UK)
S.T.A.T.U.S (Nancy/FR)
Fuchs Teufels Wild (Berlin/DE)
Les Conférences Bunker (Copenhagen-Nancy/DK/FR)
Imm Lau (Berlin/DE)
144 (Nancy/FR)
Tatie Pétanole (Nancy/FR)
WULKAN (Copenhagen/DK)
Yvan Volochine (Berlin/DE)
Blisters from the Blast (Berlin/DE)
Andrejas Jeppesen*Aske Lyck (Copenhagen/DK)
Gil Delindro (Berlin/DE)
Tzii (Bruxelles/BE)
Beatsz & co
Johannes Bergmark & Martin Klapper (Stockholm-Copenhagen/SE/DK)
HÜZÜN (Berlin/DE)
Dario Fariello & Ina Sagstuen (Oslo/NO)
Ruben Tanenbaum*Taus Bregnhøj*Kristian Tangvik (DE/TR/DK)
Tout puissant Orchestre RPT

d. 6. juni kl 18 entré 50kr
RPT fest præsenterert: RPT party edition XX grand gala
https://www.facebook.com/events/590107417799251/
Mdb (Oslo-Amsterdam/NO/NL)
Volochine & Busato (Berlin/DE)
Clodo misère (Nancy/FR)
Asynkron (Copenhagen/DK)
Ememe Ememe - Tzii (Berlin-Bruxelles/DE/BE)
Farimm (Berlin/DE)
Sajjanu (Tokyo/JP)
Noize Liz (ITALY-DK)
MOTORSAW AV performs Deuterium (Copenhagen/DK)
Python vs Cobra (Copenhagen-Berlin/DK/DE)
Ina Sagstuen*Johannes Bergmark*Martin Lau*Ruben Tanenbaum (NO/SE/DE/TR)
Body stress (Copenhagen/DK)
Knifeloop (Berlin/DE)
Danielle Dahl, Mads Egetoft, Erik Kimestad Pedersen , Andreas Hoem Røysum (Oslo/NO)
Animal Machine (London/UK)
CAM (Copenhagen/DK)
Insomnia (Oslo/NO)
Anais present piano solo (Berlin/DE)
Origami wolf (Oslo/NO)
TP RPT (Tavil+)
Grøn (Copenhagen/DK)
Special closing by ROTOR (Nancy/FR)

d. 13. juni kl 20 entré 40kr
KNTN præsenterer
Origami Arktika (oslo)
Fjernsyn Fjernsyn

d. 27. juni kl 21 entré 50kr
Lars præsenterer
Ish S / Edgecut (Indien) - Live electronics
Christian Skjødt (DK) - Improv Noise
Lars Lundehave Hansen (DK) - Death Ambient
-----------------------------